MC78L24ACPG ON Regulator Guaranteed Trusted Electronic Components
Part Number: MC78L24ACPG
Manufacturer / Brand:
Part of Description: Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 24.0 V; TJ = 0°C to +125°C, TO-92 (TO-226) 5.33mm Body Height, 2000-BLKBG
Stock Condition: Stock Available
Shipment Way: DHL / Fedex / TNT / UPS / Registered Mail
Linear Voltage Regulator, 100 mA, 5 to 24 V, Positive Vout: 24.0 V; TJ = 0°C to +125°C, TO-92 (TO-226) 5.33mm Body Height, 2000-BLKBG
Category: Tags: , , MANUFACTURER:
Request Quote
Description
MC78L24ACPG